TAZİYE
'Yücel Çelikbilek'

Eski Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek vefat etti


Yücel Çelikbilek
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Beykoz Eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir süredir tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesin'de 69 yaşında hayatını kaybetti.

1951 yılında Kars'ta doğan Yücel Çelikbilek, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü'nü bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı. 1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı İlim Yayma Cemiyeti'nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı'nın başkanlığını da yapan Çelikbilek, 1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. 1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçilen Çelikbilek, 1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer alan Çelikbilek, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2009 ve 2014 yıllarında Beykoz Belediye Başkanı seçilen Çelikbilek, evli ve 9 çocuk babasıydı.

Yücel Çelikbilek'ın 28 Temmuz 2010 tarihinde Hasan Nail Canat için yazdığı, Şeref Defteri'nde yayınlanan yazısını aşağıdaki link vasıtası ile okuyabilirsiniz.
Yücel Çelikbilek: Hasan Nail Canat, hayatı boyunca duruşundan taviz vermemiş değerli bir sanatçımızdır

Hasan Nail Canat'ın kadim dostlarından biri olan Yücel Çelikbilek'e; Hasan Nail Canat'ın ailesi, dostları ve sevenleri adına, Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine de sabır diliyoruz. Dualarımızla.

19 Mart 2020

Bu yazı defa okunmuştur.