TAZİYE
'Suat Ülhan'

Usta oyuncu Suat Ülhan vefat etti


Suat Ülhan
"Deli Yürek", "Üvey Baba" ve "Süper Baba" dizilerinde rol alan, tiyatro ve sinema sanatçısı Suat Ülhan, geçirdiği kalp krizi sonucu 71 yaşında hayatını kaybetti.

Ankara Sanat Tiyatrosu eski oyuncusu olan Ülhan, 1998 yılında yayınlanan "Üvey Baba" adlı dizide canlandırdığı "Süleyman" karakteriyle tanındı. "Süper Baba"da, "Fırıncı Musti" karakterini canlandıran oyuncu, "İstanbul Kanatlarımın Altında" filminde "Agop", "Baba Evi"nde "Antrenör", "Bir Aşk Uğruna"da "Reşit", "Deli Yürek"te "Usta", "Çarli" dizisinde ise "Tamirci" karakterlerini canlandırmıştı.

Pek çok tiyatro oyununda sahneye çıkan İlhan, Genco Erkal ile de "Aslan Asker Şvayk" oyununda aynı sahneyi paylaşmıştı. Sanatçı, son olarak 27 Şubat'ta, Aziz Nesin’in hayatının ve hatıralarının anlatıldığı "Memleketin Kısmeti" isimli oyunda rol almıştı.


  Hasan Nail Canat'ın Suat Ülhan ile birlikte rol aldığı "Deli Yürek" dizisindeki bazı sahneleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


  Suat Ülhan'ın 3 Ocak 2010 tarihinde Hasan Nail Canat için yazdığı, Şeref Defteri'nde yayınlanan yazısını aşağıdaki link vasıtası ile okuyabilirsiniz.
  Suat Ülhan: Merhum Hasan Nail Canat'tan feyz alan onlarca tiyatrocu var

  Hasan Nail Canat ile 1999 yılında 'Deli Yürek' dizisinde birlikte rol alan usta oyuncu Suat Ülhan'a; Hasan Nail Canat'ın ailesi, dostları ve sevenleri adına, Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine de sabır diliyoruz. Dualarımızla.

  18 Mart 2020

  Bu yazı defa okunmuştur.