TAZİYE
'Selahattin Fırat'

Usta oyuncu Selahattin Fırat vefat etti


Selahattin Fırat
Yeşilçam'ın usta oyuncularından Selahattin Fırat'ın hayatını kaybettiği bildirildi.

Acı haberi Twitter adresinden duyuran ses sanatçısı Onur Akay, ünlü oyuncunun 2015 yılında da yoğun bakıma kaldırıldığını duyurmuştu. Akay, "Kemal Sunal filmlerinde canlandırdığı unutulmaz karakterlerle hatırladığımız, Yeşilçam'ın usta oyuncusu Selahattin Fırat'ı kaybettik. 2015 yılında yoğun bakıma kaldırıldığını duyurmuştum. Daha sonra sağlığına kavuşmuştu. Maalesef acı haber bu sabah geldi. Mekânı cennet olsun" ifadelerini kullanarak usta oyuncunun son fotoğraflarından birini de paylaştı.

1 Ocak 1926 tarihinde Ankara'da doğan Selahattin Fırat Yeşilçam'ın birçok ünlü filminde yer aldı. Yakın zamanda da oyunculuğu bırakmayan Fırat, Akasya Durağı, Hemşo, İki Aile, Sırlar Dünyası gibi dizi ve filmlerde oyunculuğa devam etti. Selahattin Fırat, Türk sinemasının en önemli karakter oyuncularından birisidir.


  Hasan Nail Canat'ın Selahattin Fırat ile birlikte rol aldığı "Çizme" filminin bazı bölümlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


  Selahattin Fırat'ın 28 Ocak 2010 tarihinde Hasan Nail Canat için yazdığı, Şeref Defteri'nde yayınlanan yazısını aşağıdaki link vasıtası ile okuyabilirsiniz.
  Selahattin Fırat: Örnek insan Hasan Nail Bey

  Hasan Nail Canat ile 1991 yılında 'Çizme' filminde birlikte rol alan usta oyuncu Selahattin Fırat'a; Hasan Nail Canat'ın ailesi, dostları ve sevenleri adına, Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine de sabır diliyoruz. Dualarımızla.

  3 Haziran 2018

  Bu yazı defa okunmuştur.