TAZİYE
'Ömer Döngeloğlu'

İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti


Ömer Döngeloğlu
Geçtiğimiz günlerde İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve Başakşehir Hastanesi'nde tedavi altında olduğu duyurulmuştu. Başakşehir'de hastanede yeni tip korona virüs tedavisi gören İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti.

Ömer Döngeloğlu, 1968'de Tokat'ın Zile ilçesinde doğdu. İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulu'nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 1986–1996 yılları arasında memleketi Tokat'ta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.

21 Ekim 2004 tarihinde Hasan Nail Canat'ın cenaze namazını kıldıran Ömer Döngeloğlu'nun videosunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Ömer Döngeloğlu'nun 29 Aralık 2009 tarihinde Hasan Nail Canat için yazdığı, Şeref Defteri'nde yayınlanan yazısını aşağıdaki link vasıtası ile okuyabilirsiniz.
Ömer Döngeloğlu: Mütevazi ve muhterem bir mümindi

İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu'na; Hasan Nail Canat'ın ailesi, dostları ve sevenleri adına, Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine de sabır diliyoruz. Dualarımızla.

3 Mayıs 2020

Bu yazı defa okunmuştur.