TAZİYE
'Kamil Adıgüzel'

Usta oyuncu Kamil Adıgüzel vefat etti


Kamil Adıgüzel
Usta oyuncu Kamil Adıgüzel'in hayatını kaybettiği bildirildi.

Mübarek bir Ramazan gününde İstanbul'da hayata gözlerini yuman Kamil Adıgüzel, ekranların sevilen karakter oyuncularındandı. Cenazesi 14 Haziran 2018 günü ikindi namazına müteakiben Fatih Camii'nde kılınacaktır.

14 Mart 1940 tarihinde İstanbul'da doğan Kamil Adıgüzel, 2002 yılından itibaren birçok dizi ve filmde rol aldı. Ak sakalı ve mütebessim siması ile dini mesaj içerikli dizi ve filmlere renk katan önemli karakter oyuncularından birisiydi. Rol aldığı dizi ve filmlerden bazıları; Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Kalp Gözü, Kollama, Kırık Kalpler, Sakarya Fırat, Farklı Desenler, Güz Gülleri, İnsan Aldandı, Küçük Kıyamet...


  Hasan Nail Canat'ın Kamil Adıgüzel ile birlikte rol aldığı "Kalp Gözü" dizisinin "Sofra" isimli bölümünden bazı sahneleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


  Kamil Adıgüzel'in 20 Aralık 2009 tarihinde Hasan Nail Canat için yazdığı, Şeref Defteri'nde yayınlanan yazısını aşağıdaki link vasıtası ile okuyabilirsiniz.
  Kamil Adıgüzel: Samimiyetine saygı duyduğum bir ağabeyimdi

  Hasan Nail Canat ile 2004 yılında 'Kalp Gözü' dizisinde birlikte rol alan usta oyuncu Kamil Adıgüzel'e; Hasan Nail Canat'ın ailesi, dostları ve sevenleri adına, Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine de sabır diliyoruz. Dualarımızla.

  14 Haziran 2018

  Bu yazı defa okunmuştur.